Категорія: 14.10.2009 306

Відгук учасників на проведення Першого Шекспірівського конкурсу в Україні

Відгук учасників на проведення Першого Шекспірівського конкурсу

в Україні.

Цього року Наукова лабораторія ренесансних студій Інституту іноземної філології Класичного приватного університету м. Запоріжжя, Департамент загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України та Українська асоціація викладачів зарубіжної літератури оголосили про проведення відкритого Всеукраїнського творчого конкурсу серед старшокласників за двома номінаціями: «Кращий український переклад 91-го сонету Шекспіра» та «Сонет до Великого Барда», що пройшов в рамках інтелектуально-просвітницької акції «Безмежний світ Шекспірових сонетів». Нам пощастило не просто взяти участь у цьому конкурсі, а й посісти почесне місце серед переможців. І з огляду на величезну та довготривалу роботу, яку провели організатори і координатори конкурсу, ми хочемо відзначити, що ця напружена праця не була даремною. Перш за все, цей конкурс надихав на поглиблене вивчення як творчості Шекспіра, так і біографії поета, зважаючи на обмаль часу, виділеного шкільною програмою. І саме завдяки підготовці до участі у конкурсі не була зайвою інформація про життя і творчість легендарного англійського барда, залишена поза межами навчального процесу, що підвищує інтелектуальний рівень юнацтва. Тим паче, що досить своєрідна метрика сонетів не дуже часто зустрічається в літературі. Так учасники конкурсу у номінації «Кращий український переклад 91-го сонету Шекспіра» вдосконалили знання української та англійської мов, а конкурсанти за номінацією «Сонет до Великого Барда» були наділені можливістю особистого написання сонетів. І це важке випробування для всіх, хто не є професійним літератором. Однак, як виявилося, дуже багато учасників конкурсу гідно пройшли цей іспит, що свідчить про корисність конкурсу з літературної точки зору. І звісно, неможливо не відмітити індивідуальний підхід до кожного конкурсанта з боку колективу Наукової лабораторії ренесансних студій, а насамперед – професора Торкут Наталії Миколаївни, яка, не зважаючи на професійну зайнятість, спочатку переймалася всіма проблемами, пов’язаними з організацією та гідним проведенням конкурсу, а потім – з нагородженням фіналістів і переможців. Мається на увазі не формальний підхід, а зусилля, щоб кожен, хто на це заслуговує, отримав не тільки грамоти і дипломи, а й путівки до МДЦ «Артек». Таке ставлення до учасників конкурсу, більшість серед яких – підлітки, заслуговує на пошану і подяку, оскільки ніщо так не цінується молоддю, як уважне і доброзичливе ставлення дорослих і поважних людей.

І наприкінці ми хочемо додати, що Шекспірівський конкурс, який був дуже плідно організований і проведений за найактивнішою участю колективу Наукової лабораторії ренесансних студій, був гарним прикладом відповідального відношення до заходу за участю дітей, внаслідок чого ми хочемо завершити наш відгук сонетом, який один з переможців конкурсу в номінації «Сонет до Великого Барда», учень 11-А класу ОЗОШ № 81 Яровенко Анатолій присвятив всім організаторам конкурсу:

Сонет «Очима конкурсанта»

Вже минув конкурс. Всі оцінені роботи.

Хтось переміг, а хтось з дистанції зійшов.

Позаду ми залишили турботи,

Щасливий кожен, хто цей шлях пройшов!

Ніколи ми не вчили так Шекспіра,

Допоки не покликав дух змагань!

Нас з Альбіону надихала ліра.

І поспішили ми до нових знань,

Бо в кожного була могутня віра,

Що цим ми віддамо пошани дань

Великому і вічному Шекспіру, який дожив до наших днів

У невмирущих своїх віршах і у красі англійських слів!

З повагою, вдячністю і побажаннями сил і натхнення для проведення подібних молодіжних конкурсів,

вчитель-методист Ковальова Лілія Володимирівна,

учень 11-го класу Яровенко Анатолій