Sequence Preloader IconThree orange dots increasing in size from left to right
Категорія: 29.09.2009 355

Літо переможців. Частина І

За вікном осінь. Вітер жбурляє вересневе листя. Школярі потрохи звикають до школи, студенти – до пар. От-от прийде золотий жовтень і принесе з собою перші по-осінньому холодні дні. А отже, зараз саме час пригадати літо з усіма його радісними зеленими ранками, усміхненими сонячними променями, теплими духмяними вечорами і сповненими невловимої музики ночами, коли хочеться не спати, а до самого світанку писати вірші. Саме таким – яскравим і поетичним – було літо для переможців Всеукраїнського творчого конкурсу серед старшокласників „Безмежний світ Шекспірових сонетів”!

Цього літа переможниця конкурсу Сєрікова Яна (Степанівська ЗОШ, Донецька обл.), авторка прекрасного сонету на честь Барда, отримала можливість відпочити у мальовничому куточку південного Криму – Кацивелі. Яна і її творчий керівник Озьомова Тетяна Миколаївна стали гостями нашого спонсора Ірини Михайлівни Сивоконь, директора гостьового комплексу „Мустанг” (Кацивелі, Ялта, АР Крим). Морське повітря і величні краєвиди виявились для Яни джерелом натхнення. Гостинним господарям Яна присвятила один зі своїх найновіших віршів:

Мустанг

Могутній, жвавий і стрімкий,

Красунчик кримських прерій

Знайшов спочинок зоряний

В містечку Кацивелі.

Промчав він пляжем, у воді

На дибки став грайливо,

Душа і серце молоді

В такт бються незрадливо.

Він стрепенувся й полетів,

Мов вітер – блискавиця,

Нарешті вже знайшов свій дім,

Щасливчик, вільна птиця!

Вірші Яни справляють на читача тим більше враження, що вона є ще, так би мовити, новачком у поетичному мистецтві. З пятого класу Яна відвідує шкільний гурток „Гранослов”, що орієнтується головною мірою на написання художньої прози. Поезія ж зацікавила Яну десь півтора роки тому. Але вже сьогодні вона досягла значних успіхів: стала переможницею нашого конкурсу, а також посіла перше місце на регіональному рівні у конкурсі „Творча юнь Донбасу”.

Взяти участь у нашому конкурсі Яні запропонувала її вчителька. Яна погодилась і здивувала педагога тим, що вже наступного дня принесла готовий переклад 91 сонету українською і російською мовами. Згодом була готова і поетична присвята Шекспірові. Нагородою Яні, як відомо, стала перемога у конкурсі у номінації „Сонет до Великого Барда”. Талант Яни справив велике враження і на оргкомітет, і на журі, і на спонсорів конкурсу.

Яно, дякуємо тобі за участь і за те, що підтвердила нашу віру у надзвичайний творчий потенціал української молоді! Окреме величезне спасибі творчим керівникам Яни – Озьомовим Віктору Терентійовичу і Тетяні Миколаївні!