Sequence Preloader IconThree orange dots increasing in size from left to right
Категорія: 26.04.2017 696

Конференція 2014 – Шекспірівський код у лабіринті світової культури

Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України

Український міжуніверситетський

науково-дослідницький шекспірівський центр та

Лабораторія ренесансних студій

при Класичному приватному університеті (м. Запоріжжя)

запрошують взяти участь у

Четвертій Міжнародній науковій конференції

«Шекспірівський код у лабіринті світової культури: між покликом і викликом»

(25-27 вересня, 2014 р., Класичний приватний університет, м. Запоріжжя)

Орієнтовний тематичний діапазон доповідей та повідомлень:

Стратегії творення іміджу і «пересотворення» образу Вільяма Шекспіра. У рамках цього тематичного напрямку розглядатиметься специфіка конструювання художнього образу автора – як біографічного, так і імпліцитного. При цьому об’єктом безпосереднього дослідження можуть виступати не тільки найрізноманітніші твори про Шекспіра (поетичні присвяти, літературно-біографічна проза, біографічна белетристика), але і його власні тексти, а також артефакти живопису, скульптури, книжкової графіки та кіно, в яких візуалізується постать Великого Барда. В контексті заявленої проблематики заслуговує на увагу і досвід світових та вітчизняних практик святкування Шекспірових ювілеїв.

Шекспірівський канон на перехресті інтерпретацій: твори Великого Барда у світлі традиційних та новітніх методологій. Тематичний діапазон доповідей та повідомлень цього блоку передбачає висвітлення результатів вивчення Шекспірових текстів крізь призму усталених та сучасних літературознавчих підходів. Особливо вітаються доповіді, що мають полемічний характер і окреслюють дискусійне поле обраної проблематики.

Інтермедіальні проекції Шекспірового слова. У фокусі даного напряму – аналіз творчої апропріації художніх текстів Великого Барда представниками інших видів мистецтв, а також дослідження тих мистецьких продуктів (театральних постановок, кінематографічних версій, балетів, опер, радіоспектаклів, різних типів інтернет-контенту тощо), що були створені в результаті найрізноманітніших рецептивних актів.

Вільям Шекспір як засновник дискурсивності. Цей тематичний вектор спрямований на визначення стратегій формування інтертектстуального поля, інспірованого Шекспіровим генієм, а також на осягнення специфічної природи різнонаціональних шекспірівських дискурсів, в процесі розгортання яких створюються нові інтелектуальні (ідеї, образи смислові концепти) та текстуальні (літературні твори, інтерпретації, перетлумачення) конструкти, гносеологічно укорінені в художніх текстах Великого Барда.

Секції будуть сформовані пізніше, на підставі отриманих заявок.

Робочі мови конференції – українська, англійська, російська.