30 листопада відбувся завершальний етап Всеукраїнського шекспірівського конкурсу студентських дослідницьких і креативних проєктів імені Віталія Кейса, за результатами якого я здобула перше місце. Приємно вразила організація змагання, яка була продумана до найменших деталей. Підсумковий етап проходив на базі Запорізького національного університету, при якому діє Український міжуніверситетський навчально-науковий шекспірівський центр. Для участі у конкурсі довелося їхати в інший кінець країни, проте організатори заздалегідь подбали про забезпечення проживання у гуртожитку, на вокзалі мене зустріла усміхнена студентка, яка допомогла зорієнтуватися в місті, розповіла про його особливості та місця, які варто відвідати. Зранку наступного дня конкурсантів також приязно зустріли біля гуртожитку та провели до університету. Невдовзі після реєстрації учасників розпочалося урочисте відкриття ІІІ етапу конкурсу, пленарне засідання. Вражало поважне наукове товариство, серед якого я опинилася, доброзичливе, привітне ставлення досвідчених літературознавців до нас, початківців. Надзвичайно приємно було спілкуватися із Торкут Наталією Миколаївною – доктором філологічних наук, професором, академіком АН ВШ України, начальником Українського міжуніверситетського навчально-наукового шекспірівського центру. Вклад Наталії Миколаївни у розвиток українського шекспірознавства загалом та в організацію цього конкурсу зокрема неможливо переоцінити, захоплюють також високоосвіченість, чемність, доброзичливість, чудові модераторські здібності голови журі. Про високий рівень конкурсу та його світове визнання свідчили вітальні слова директора Шекспірівського інституту у м. Стретфорд-на-Ейвоні, професора Майкла Добсона та професорки Оттавського університету Ірини Рими Макарик. Усіх присутніх зацікавили також доповіді Торкут Наталії Миколаївни і доктора фізико-математичних наук, професора, віце-президента АН ВШ України Стріхи Максима Віталійовича. Захист проєктів у секційних засіданнях теж був організований відмінно, з відповідним технічним забезпеченням для зручної демонстрації відео та презентацій учасників. Члени журі відзначалися ввічливістю, толерантністю, не загострювали увагу на можливих недоліках, оцінювали виважено і об’єктивно, пропонували нестандартні фахові запитання, які змушували поглянути на власну ж дослідницьку розвідку під іншим кутом зору. Приємною несподіванкою стало те, що після завершення роботи секції члени журі, зацікавлені моєю роботою, захотіли продовжити спілкування, означили можливі рішення для поглиблення мого дослідження....
Читати далі
30 листопада відбувся завершальний етап Всеукраїнського шекспірівського конкурсу студентських дослідницьких і креативних проєктів імені Віталія Кейса, за результатами якого я здобула перше місце. Приємно вразила організація змагання, яка була продумана до найменших деталей. Підсумковий етап проходив на базі Запорізького національного університету, при якому діє Український міжуніверситетський навчально-науковий шекспірівський центр.
Для участі у конкурсі довелося їхати в інший кінець країни, проте організатори заздалегідь подбали про забезпечення проживання у гуртожитку, на вокзалі мене зустріла усміхнена студентка, яка допомогла зорієнтуватися в місті, розповіла про його особливості та місця, які варто відвідати. Зранку наступного дня конкурсантів також приязно зустріли біля гуртожитку та провели до університету.
Невдовзі після реєстрації учасників розпочалося урочисте відкриття ІІІ етапу конкурсу, пленарне засідання. Вражало поважне наукове товариство, серед якого я опинилася, доброзичливе, привітне ставлення досвідчених літературознавців до нас, початківців. Надзвичайно приємно було спілкуватися із Торкут Наталією Миколаївною – доктором філологічних наук, професором, академіком АН ВШ України, начальником Українського міжуніверситетського навчально-наукового шекспірівського центру. Вклад Наталії Миколаївни у розвиток українського шекспірознавства загалом та в організацію цього конкурсу зокрема неможливо переоцінити, захоплюють також високоосвіченість, чемність, доброзичливість, чудові модераторські здібності голови журі. Про високий рівень конкурсу та його світове визнання свідчили вітальні слова директора Шекспірівського інституту у м. Стретфорд-на-Ейвоні, професора Майкла Добсона та професорки Оттавського університету Ірини Рими Макарик. Усіх присутніх зацікавили також доповіді Торкут Наталії Миколаївни і доктора фізико-математичних наук, професора, віце-президента АН ВШ України Стріхи Максима Віталійовича.
Захист проєктів у секційних засіданнях теж був організований відмінно, з відповідним технічним забезпеченням для зручної демонстрації відео та презентацій учасників. Члени журі відзначалися ввічливістю, толерантністю, не загострювали увагу на можливих недоліках, оцінювали виважено і об’єктивно, пропонували нестандартні фахові запитання, які змушували поглянути на власну ж дослідницьку розвідку під іншим кутом зору. Приємною несподіванкою стало те, що після завершення роботи секції члени журі, зацікавлені моєю роботою, захотіли продовжити спілкування, означили можливі рішення для поглиблення мого дослідження. Важливо те, що організатори передбачили обід та перерву на каву, під час якої талановиті студенти Запорізького національного університету провели цікаву вікторину на шекспірівську тематику, у якій я знову ж таки продемонструвала свої знання і можу похвалитися 2 місцем та невеличким призом.
Останнім акордом стало оголошення результатів конкурсу і урочисте нагородження переможців. Варто відмітити, що дипломи були оформлені красиво та сучасно, карта України на звороті відображала міста, з яких приїхали учасники, підкреслювала масштабність конкурсу.
Загалом, участь у Всеукраїнському шекспірівському конкурсі студентських дослідницьких і креативних проєктів імені Віталія Кейса стала для мене неоціненним досвідом, чудовою нагодою застосувати теоретичні знання в контексті практичного дослідження, познайомитися з людьми, які надихають на подальші звершення. Велике спасибі організаторам конкурсу, зокрема Торкут Наталії Миколаївні, за стимул до розвитку в сфері шекспірознавства, а також моєму науковому керівнику доктору філологічних наук, професору Лановик Мар’яні Богданівні за безмірну віру в мої сили та неоціненну підтримку на усіх етапах.