Категорія: 01.04.2017 442

Конференція 2011 – «Англійський ренесансний Парнас: В. Шекспір та його сучасники»: 22-25 вересня, 2011 р., м. Запоріжжя

ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ім. Т.Г. ШЕВЧЕНКА НАН УКРАЇНИ

КЛАСИЧНИЙ ПРИВАТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ (м. ЗАПОРІЖЖЯ)

УКРАЇНСЬКИЙ МІЖУНІВЕРСИТЕТСЬКИЙ

НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИЙ ШЕКСПІРІВСЬКИЙ ЦЕНТР

ЛАБОРАТОРІЯ РЕНЕСАНСНИХ СТУДІЙ

Український міжуніверситетський науково-дослідницький шекспірівський центр та Лабораторія ренесансних студій запрошують взяти участь у

Третій Міжнародній науковій конференції

«Англійський ренесансний Парнас: В. Шекспір та його сучасники»

(22-25 вересня, 2011 р., Класичний приватний університет, м. Запоріжжя)

Щедра на творчі здобутки епоха правління королеви Єлизавети Тюдор, золота доба в історії англійської культури, подарувала людству чимало яскравих видатних постатей. Творчий потенціал єлизаветинців відкрив нові горизонти як у британському, так і у світовому інтелектуально-духовному просторі. Ці славетні імена – Вільям Шекспір, Едмунд Спенсер, Філіп Сідні, Крістофер Марло, Джон Лілі, Томас Кід, Джордж Гаскойн, Роберт Грін, Томас Лодж, Волтер Релі, Джон Донн, Бен Джонсон – не тільки не стерлися з національної літературної карти, але й визначають маршрут, за яким розгортається сучасна подорож у світ англійського Ренесансу.

Тож конференція має на меті укладання культурного тезаурусу єлизаветинської Англії та визначення тих шляхів, якими рухався англійський Ренесанс до вершин літературного Парнасу. Це і стежки, прокладені геніями, і магістральні дороги, уторовані їх менш іменитими сучасниками. Реконструкція широкого соціо-культурного контексту, окреслення векторів розгортання творчих пошуків єлизаветинських літераторів дозволять продемонструвати продуктивність взаємодії традиції та новаторства в царині тогочасного красного письменства, сприяючи більш повному осягненню масштабності Шекспірового генія.

Орієнтовний тематичний діапазон доповідей та повідомлень:

В. Шекспір в історичному контексті англійського Ренесансу: культурні практики і літературні проекції; Сучасники В. Шекспіра – «знайомі незнайомці»;
Великий Бард та його сучасники: діалог і полеміка.
Культурні коди Ренесансу в Англії: теоретичне осмислення і мистецьке втілення; Візуалізація шекспірівської епохи: літературні, живописні, кінематографічні і театральні проекції та інтерпретації;
Іконізація і деіконізація в англійському Ренесансі та англійського Ренесансу: механізми та стратегії;

Секції будуть сформовані пізніше, на підставі отриманих заявок.

Робочі мови конференції – українська, англійська, російська.

Для участі в конференції необхідно до 15 квітня 2011 р. подати заповнену заявку на адресу: 690002, Запоріжжя, вул. Жуковського 70Б, Класичний приватний університет, Український науково-дослідницький шекспірівський центр. Заявку також можна відправити на електронні поштові скриньки: renaissance@zhu.edu.ua та lrs_info@meta.ua. Для отримання офіційного запрошення просимо до заявки додати конверт зі зворотною адресою.

При реєстрації сплачується організаційний внесок у розмірі 100 гривень. Доктори наук і професори оргвнесок не сплачують.

Публікація матеріалів на сторінках фахового видання «Ренесансні студії» (Вип. 16) або збірника «Шекспірівський дискурс» (Вип. 3) буде можливою за умови:

• участі в роботі конференції
        • дотримання всіх вимог до оформлення статті, які будуть надіслані після отримання заявки

Проїзд, проживання і харчування учасників конференції здійснюється за власний рахунок. Оргкомітет готовий надати допомогу у бронюванні готелю або гуртожитку.

Контакти:

Український науково-дослідницький шекспірівський центр, Інститут іноземної філології Класичного приватного університету.

Тел. (061) 220-09-08 (контактні особи – д.філол.н, проф. Торкут Наталія Миколаївна; Дар’я Москвітіна (моб. тел. 0501962132), Ксенія Борискіна (моб. тел. 0966239537), Ганна Храброва (моб. тел. 0958002270), Дар’я Лазаренко (моб. тел. 0506908887));

Адреса: Україна, 69095, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70-б, ауд. 609а

email: renaissance@zhu.edu.ua;

URL: „Український Шекспірівський портал” (http://www.shakespeare.zp.ua)